Сон Данте – Данте Россетті

Сон Данте   Данте Россетті

Сюжетом цієї картини – останній з циклу, написаного за мотивами поеми Данте “Нове життя”, – Россетті обрав рядки, в яких поет описує свій сон про смерть Беатріче. Ледь задумавши “Сон Данте”, Россетті вже знав, що Беатріче він зможе написати тільки з Джейн Морріс. Вона в той час перебувала в Німеччині і тільки-тільки починала налагоджуватися після важкої хвороби.

Сама Джейн думала тоді, що стоїть на краю могили. Тим не менш, незважаючи на свій стан, вона вирішила позувати художнику відразу ж після отримання його листа, де говорилося: “Я пристрасно хочу написати з тебе образ Беатріче для великої картини, для якої вже придумав прекрасне оточення.

Але в тисячу разів сильніше, ніж приступити до роботи, я бажаю твого одужання, дорога Дженні, і ти знаєш, з яким нетерпінням я буду чекати цього щасливого моменту”. “Сон Данте” – найбільше з усіх полотен, коли-небудь створених Россетті.

Його замовив художнику Вільям Грехем, але коли робота була закінчена, виявилося, що будинок Грехема занадто тісний для неї. Замість “Сну Данте” замовник придбав кілька невеликих картин Россетті і на тому заспокоївся. А “Сон Данте” довгий час залишався в майстерні героя нашого випуску – до тих пір, поки його не набула художня галерея Уокера в Ліверпулі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)