Сон Эндимиона – Анн Луї Жироде-Триозон

Сон Эндимиона   Анн Луї Жироде Триозон

Жироде-Триозон був одним з кращих учнів знаменитого живописця Ж. К. Давида, у якого він навчався в 1785. Жироде-Триозон отримав також хорошу гуманітарну освіту, що знайшло відображення в його творчості. В 1789 художник отримав Римську премію і відправився в Італію.

Тут на нього велике враження справило знайомство з творами Леонардо да Вінчі і Корреджо. Художник жив у епоху, коли класицизм поступово поступався місцем романтизму. Це помітно по роботах Жироде, які нерідко здаються классицистическими лише за формою і володіють усією силою чарівності і таємничої привабливості живопису романтиків. Одним з перших художник став використовувати в якості сюжетів сюжети своїх картин сучасних романтичних літературних творів.

“Сон Эндимиона” – одне з тих творів Жироде, в яких романтична трактування античного сюжету цілком уживається з класицистичної формою. Ендіміон – герой грецької міфології, прекрасний юнак. Він був усиплен Зевсом, якого вмовила зробити це для збереження йому вічної молодості закохана в нього Селену, згодом народила від Эндимиона 50 дочок. Інші відомі твори: “Похорон Аттали” . 1808. Лувр, Париж; “Сцени Потопу”. 1808. Лувр, Париж; “Шатобріан”. 1809. Музей, Сен-Мало.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)