Сон святої Урсули – Вітторіо Карпаччо

Сон святої Урсули   Вітторіо Карпаччо

Сон святої Урсули” сміливо можна назвати шедевром. З точки зору розвитку подій”, картина не займає істотного місця в циклі, присвяченому життю цієї святої. Тут нічого не відбувається. У маленькій опочивальні, пронизаної першими променями ранкового сонця, що тихо спить молода дівчина.

У напіввідчинені двері входить маленький ангел. Він не порушує спокою цієї композиції, лише робить її ще більш проясненою. Дослідники вважають, що деякі деталі для Сну святої Урсули” Карпаччо запозичив із Святого Ієронім у келії” Антонелло да Мессіна.

В ту пору ця картина знаходилась у приватному венеціанському зборах, і наш герой, безсумнівно, міг бачити її. Абсолютно очевидно, що саме з Святого Ієронім у келії” святий Сон Урсули” прийшли” великі вази з рослинами, домашні туфлі на передньому план і, нарешті, здвоєне вікно в центрі стіни. Але зовсім не запозичені деталі визначають звучання шедевра Карпаччо.

Головну роль тут відіграє світло. Він заповнює собою все простір картини як вода заповнює акваріум, і робить її саму світлоносної.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сон святої Урсули – Вітторіо Карпаччо.