Сонце – Костянтин Богаєвський

Сонце   Костянтин Богаєвський

Відоме полотно Костянтина Богаєвського “Сонце” відображає тему землі, на якій живуть грішники, і неба, що здатна покарати злодіяння. Художник зобразив палюче сонце, яке посилає на землю промені испепеления, даючи зрозуміти, що життя на грішній землі не вічна. Образи російського пейзажиста Богаєвського суворі, а мислення автора має планетарні масштаби.

У ландшафтному пейзажі “Сонце”, написаний олією на полотні, Богаєвський відобразив стан своєї душі після того, як революція 1905 року зазнала поразки, а світлі надії російських інтелігентів обреклись на загибель. У цій картині художник звертається до звичайних міських будівель, які так близькі людині. Композиція полотна вибудувана на зображенні древнефеодосских кварталів.

В унікальному пейзажі зображена пустельна вулиця. Люди покинули місто, залишивши вдома порожніми. Волають до неба про допомогу лише кілька тоненьких дерев, висунутих на передній план картини.

Старі мляві будинку трохи лякають і турбують, а небо тисне своєю масштабністю. Сонце ніби загіпнотизувало міські вулиці. У споглядальника картини виникає відчуття самотності і смутку. В образі пейзажу прочитується трагедія нещодавно минулих днів і ставлення художника до того, що відбувалося. Богаєвський, пройнявшись настроєм епохи, зображує місто, який вирисовало його фантастичну уяву.

У своєму творі “Сонце” майстер пера явно змінює манеру написання. Особливе місце він відводить декоративної графіки та насиченості картини. Відводить у своїй роботі невторостепенную роль і контурами будівель. Всі лінії, що обмежують розміри будівель, художник створив контрастом відтінків, не використовуючи при цьому переходів в колірному рішенні або якихось деталей пом’якшуючих.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Сонце – Костянтин Богаєвський.