Соняшники, сад Пті Женневийе – Гюстав Кайботт

Соняшники, сад Пті Женневийе   Гюстав Кайботт

Гюстав Кайботт – чудовий майстер квітів. Його натюрморти або пейзажі з квітами просто досконалі. Адже інтерес до цього жанром творчості пробуджується в ньому лише в 1880 році, коли він копіює “Червоні хризантеми” Моне! Для таких художників як МонеИли Ренуар зображення квітів привабливо з двох причин.

Твори такого типу привабливі з естетичної точки зору, до чого імпресіоністи особливо чутливі. Але перш за все вони окупність: подобаються публіці і добре продаються. Адже, як підкреслює Глорія Грум, “мова тут дійсно йде про картину природи, але природи, заново створеної і поліпшеною завдяки чуттєвим враженням, які художник вміє передати.

Натюрморти, об’єкти виставок та торговельних угод вимагають того ж описового мови, що й предмети за зразком яких вони створюються. Натюрморт з фруктами вважається вдалим, якщо він добре передає їх свіжість або стиглість… Одним словом, естетичні цінності [для художників] пов’язані з матеріальною вигодою”.

У Кайботта додаткову роль відіграє ще один фактор: любов до роботи в саду, що оточує його будинок у Пті Женневийе. Це заняття під кінець життя все більше його притягає. Проводячи багато часу за межами Парижа, він поступово залишає зображення міських пейзажів і звертає увагу на навколишню природу. Хорошим прикладом цієї еволюції може служити картина “Соняшники, сад Пті Женневийе”. Поле соняшників затуляє – буквально і в символічному сенсі – вигляд міста.

Художник створює ефект відстані, застосовуючи той же метод різних пропорцій окремих мотивів, який він уже використав у своїх попередніх роботах. Збільшені до гігантських розмірів квіти сприяють тому, що будинки здаються дуже віддаленими. Фактура полотна досконала, а соняшники передані з академічної точністю. Ефекти освітлення узгоджуються з колористичними ефектами: зелений колір листя, перехідний від світлого до насиченого, прекрасно компонується з такою ж широкою гамою жовтого на пелюстках соняшників.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Соняшники, сад Пті Женневийе – Гюстав Кайботт.