Сосна “Гохонмацу” на каналі Онагигава – Утагава Хиросигэ

Сосна Гохонмацу на каналі Онагигава   Утагава Хиросигэ

Колись на березі каналу Онагигава росли п’ять сосен, але до часу створення цієї гравюри збереглася лише одна сосна, яку і зобразив Хиросигэ. Хоча за місцевістю досі збереглася назва “Гохонмацу”, що в перекладі означає “П’ять сосен”. Сосна стала однією з визначних пам’яток Східної столиці, тут було прийнято милуватися повним місяцем.

Гілки розкидистою сосни, висунуті в гравюрі на передній план, підпирають три опори, крізь які видніються хати і маленький горбатий місток, перекинутий через канал Азюккэнгава, в місці її впадання в Онагигава. Насправді канал Онагигава був абсолютно прямим і не робив такого різкого повороту вправо, як це показано в гравюрі.

Подібне зображення каналу художнику знадобилося для того, щоб показати споруди вздовж каналу і міст в місці злиття каналу з Азюккэнгава. Вважається, що Хиросигэ написав гравюру під впливом “Книги картин пам’яток Едо”. Вода каналу Онагигава, як і загальний колірний лад, набувають у пізньому аркуші яскраві, інтенсивні тони. Темно-синя смуга проходить по лівому березі каналу. Ширше стає смуга заходу на дальньому плані гравюри.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)