Сосни, освітлені сонцем – Іван Шишкін

Сосни, освітлені сонцем   Іван Шишкін

Шишкін Іван Іванович один з відомих російських художників, живописців, пейзажистів багато працював з етюдами. Так, він намагався вирішити різноманітні завдання живопису. Багато з його етюдів просто вийшли за рамки навчальної роботи і на сьогоднішній день вважаються цілком завершеними творами. Саме однією з таких картин є його полотно, де він зобразив сосни в сонячному освітленні. Написано воно в 1886 році.

Пейзаж, зображений на картині, дуже простий і нічим непримітний. Якщо б просто його описати, то багато б навіть і не подумали, що насправді, на полоне твориться справжня казка. На невеликій галявині, оповитою сонячним кольором, ростуть великі вікові сосни. Відстань між ними велика, тому назвати його сосновим гаєм буде неправильно. Автор велику увагу надав двом соснам на передньому плані. Одна більш давня, а інша молодші. По тому, як падають тіні, можна побачити, що ці сосни не перші, але чомусь автору захотілося намалювати саме їх.

Вся картина пронизана величезною задушевність і щирість. Автор дуже точно передав кольору, форми, відтінки. У наш час таку картину можна прийняти за фото, настільки реалістично зображені найдрібніші деталі. Таке відчуття, що Іван Шишкін промалював кожну найдрібнішу деталь: голочку на сосні, кору на стовпці, травинку на землі. Як він красиво зобразив сонячне світло, тіні від дерев, проблиски блакитного неба між гілками. Просто неможливо уявити, скільки автору знадобилося вкласти часу і сил це твір.

Твір “Сосни, освітлені сонцем” Івана Шишкіна називають однією з найромантичніших і поетичних. На неї дивишся і уявляєш себе серед тих сосен, сонце лоскоче твоє тіло, і ти вдихаєш солодкі запахи хвої. Ти на мить засинаєш і поринаєш у казковий світ, наповнений теплом, світлом і радістю. Це дуже позитивне і гарний твір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)