Союз Землі і Води – Пітер Рубенс

Союз Землі і Води   Пітер Рубенс

Картина фламандського живописця Пітера Пауля Рубенса “Союз Землі і Води”. Розмір картини 223 x 181 см, полотно, олія. Рубенс написав цю картину по поверненню на батьківщину з Італії. У цьому творі фламандського живописця відчувається сильний вплив, яке італійські художники, зокрема, Тіціан і Аннібале Караччи, надали на Рубенса. Картина раніше перебувала в колекції князя Кіджі в Римі; між 1798-1800 роками вона була придбана для Ермітажу.

Картина Пітера Рубенса “Союз Землі і Води” зображує алегоричну сцену союзу Землі, яку уособлює чуттєво прекрасна богиня Кібела, що тримає в руці ріг достатку, наповнений плодами, і Води – морського бога Нептуна з грізним тризубцем, повного енергії і сили. Союз Землі і Води освячує крилата Вікторія, яка покладає золоту корону на голову богині.

Власне, у грецькій міфології богиня фрігійського походження Кібела є уособленням регулює, впорядкувального стихійні природні сили початку. Сучасники Рубенса вважали, що художник зобразив союз міста Антверпена з річкою Шельдой, тобто союз торгівлі і морських доріг – запорука і символ процвітання Фландрії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Союз Землі і Води – Пітер Рубенс.