Спальня Вінсента в Арле (Спальня Ван Гога) – Вінсент Ван Гог

Спальня Вінсента в Арле (Спальня Ван Гога)   Вінсент Ван Гог

Картина “Спальня Ван Гога” була написана в Арлі в 1888 році. Кількома місяцями раніше художник переїхав в новий будинок, де орендував одну з кімнат. У той час він мріяв про створення “Майстерні півдня” – будинки, де будуть спільно працювати художники нового часу. Оптимістичні настрої і сподівання на краще майбутнє виявилися в більшості робіт Ван Гога цього періоду.

На картині зображена нічим не примітна, проста кімната. Дерев’яне ліжко займає майже третину простору, ліворуч видно невеликий туалетний столик з глечиком і два крісла. Але в невигадливо інтер’єрі кімнати Ван Гог знаходить красу і намагається надати йому нове, неабияке звучання.

Художник навмисно спрощує кольору і робить їх яскравішими, спотворює перспективу, завдяки чому інтер’єр здається написаним невмілої дитячою рукою. У листі Гогену Ван Гог писав, що хотів би передати умиротворену атмосферу, навевающую думки про відпочинок і сон.

У той же час, в картині присутній мотив туги, який відчувається при погляді на безлюдне простір кімнати, чорну раму вікна і, особливо, порожні крісла. Мотив порожніх стільців часто звучить у творчості Ван Гога. Він не раз зображував їх як символ непотрібності і самотності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Спальня Вінсента в Арле (Спальня Ван Гога) – Вінсент Ван Гог.