Спартанські дівчата викликають на змагання юнаків – Едгар Дега

Спартанські дівчата викликають на змагання юнаків   Едгар Дега

Після повернення в Париж в 1859 році, Дега звертається до історичної тематики, і однією з робіт цієї серії є картина “Молоді спартанки, викликають на змагання спартанців”. Незважаючи на точне дотримання настанов академічного образотворчого мистецтва, художник вніс в сюжет спостереження з сучасного життя.

Так, особи юнаків і дівчат на полотні, далекі від образів античних персонажів, вони якісно промальовані, але вийшовши на вулиці Парижа, можна було тут же зустріти підлітків, які нічим не відрізняються від тих, що зображені на картині.

Такий підхід до зображення кілька стилізованого сюжету, призвів до того, що фігури виглядають незграбними, і говорити про їх схожості з античними героями, чи доречно.

У цій роботі, як і в створених ним раніше, на перший план виходить тонка пластична лінія, яка стає першорядним виразним засобом. Кількість кольорів тут гранично обмежена, що дозволило створити відчуття врівноваженості, а також суворої ясності.

Робота створювалася з метою виставити її в Салоні, і хоча Дега старанно працював над такими картинами, через кілька років історична тема перестане його цікавити.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Спартанські дівчата викликають на змагання юнаків – Едгар Дега.