Співчуття – Уильяи Блейк

Співчуття   Уильяи Блейк

Вільям Блейк – поет, філософ, художник, дуже нестандартна особистість в історії мистецтв. З раннього дитинства він бачить ангелів, Херувимів, про що пише в своїх щоденниках. На ряду зі світлими створіннями, що йому ввижаються і інфернальні істоти. Бачення супроводжують його все життя і впливають на його творчість, досить похмуре, загадкове і символічна.

Малюнок ілюструє уривок з п’єси “Макбет” Вільяма Шекспіра, де герой розмірковує про смерть Дункана: “І співчуття, як голий немовля, Несоме вітром, або херувим На скакуні незримому і повітряному Пахне жахливою звісткою всім в очі І бурю злива сліз приб’є до землі”. Картина написана в досить похмурих тонах; фон дуже темний, майже чорний. Чорнява жінка лежить на землі, до грудей накрита блакитною тканиною, руки зчеплені в замок пальці переплетені.

На обличчі у жінки гримаса страждання. Над нею на тлі темного неба з чорно-синіми грозовими хмарами пролітають дві жінки, що сиділи на конях. одна з розпростертими руками, вид зі спини. Інша жінка з темними розвіваються на вітрі волоссям повернена обличчям до нас. Вона тримає нагого немовляти, який схожий більше не на дитину, а на зменшеного дорослої людини з простертими до неї руками.

Велика частина картини темно-синя, на контрасті виділяються фігури білих коней з вершниками й лежить на землі жінкою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)