Спляча царівна – Віктор Васнецов

Спляча царівна   Віктор Васнецов

Своєю картиною “Спляча царівна” В. М. Васнецов зробив ілюстрацію до “Казці про сплячу царівну і сімох богатирів”. Дивлячись на твір, відразу здається, що глядач потрапляє в якусь незвичайну країну, адже всі герої, зображені на картині, сплять. Дія відбувається в літній альтанці.

У центрі картини молода дівчина-царівна. Вона лежить на височині, що замінює їй ліжко. Очі царівни щільно зімкнуті силою сну. Під голову їй підкладена червона подушка. Одна рука царівни безпорадно звисає вниз, і, здається, що дівчина от-от впаде.

Оздоблення царівни дуже багате, на ній надітий червоно-коричневий сарафан, а її темне волосся прикрашає золота корона. Внизу на сходах, біля царівни спить маленька дівчинка прямо на розкритій книзі, яку вона, очевидно, до цього читала царівну. Біля ніг дівчинки лежить маленький коричневий ведмежа і лисиця. По обидві сторони від сплячої царівни на лавках сплять піддані.

З лівого боку спочиває придворний блазень у своєму розписному каптані і з кумедним ковпаком на голові. Поруч з ним, підтримуючи однією рукою голову, а інший, злегка торкаючись інструменту, спить молодий музикант. Біля нього, схиливши свою сиву голову в глибокому сні, спочиває старець. З іншого боку на протилежній широкої лавочці сплять дівчата-служниці царівни. У кутку, в кріслі спить бабуся, у якої на колінах сидить білий кіт. У підлозі альтанки проросли різнобарвні квіти.

З різьбленої арки альтанки видніється розписний замок. Позаду царівни, за альтанкою розташований великий зелений ліс з гіллястими ялинами. Якщо уважно придивитися, можна помітити невеликий ставок з чистою водою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)