Спляча дівчина – Рой Ліхтенштейн

Спляча дівчина   Рой Ліхтенштейн

Момент, “вирваний” з життя персонажа, – що він може розповісти глядачеві? Небагато, тільки те, що перед нами молода жінка, красива блондинка з правильними тонкими рисами обличчя і яскравими губами, зображена сплячої.

Однак що заважає нам домислити те, що відбувалося до того, як дівчина заснула? Можливо, вона просто прийшла додому втомлена, випила молока і лягла спати. А може, перед сном вона багато плакала, роздумуючи, як їй слід зробити зі своїм життям далі. В цьому і полягає велика сила мистецтва – кожен бачить в зображенні те, що б йому хотілося в ньому знайти. Мистецтво майстра укладено не в технічній досконалості, а в умінні передати почуття простими засобами.

Ця картина – яскраве втілення цього постулату. Ми бачимо тільки обличчя дівчини, ні єдиного натяку на те, хто вона така і чому зображена сплячої. Судити про неї ми можемо тільки по тим даним, що надав нам художник – можливо визначити лише її вік, колір волосся та зовнішню привабливість, так фрагмент червоного кольору – не те одягу, не то покривала. Але саме ця гранична скупість художніх даних і дозволяє нам домалювати в розумі потрібну картину життя персонажа полотна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)