Сплячий Немовля Христос з ангелами – Бартоломе Естебан Мурільйо

Сплячий Немовля Христос з ангелами   Бартоломе Естебан Мурільйо

Безсумнівно, Мурилъо далеко не завжди працював тільки над тими сюжетами, які були близькі його серцю, тривожили його. У молодості йому доводилося багато писати, щоб утриматися па плаву і не бути відсунутим на задній план більш плідними конкурентами.

У зрілі роки майстрові недавали спокою замовники. І йому волею-неволею доводилося писати те, що хотіли отримати від нього клієнти. Але навіть і в таких випадках Мурільйо не створював “прохідних” речей. Для кожного сюжету він знаходив свої фарби, своє звучання.

Треба думати, і “Сплячий Немовля Христос з ангелами” і “Немовля Христос і маленький Іоанн Хреститель з ягням”, ок. 1670 суть роботи, написані Мурільйо на замовлення, оскільки солоденькі варіації на тему дитинства Христа користувалися великою популярністю у публіки. І все-таки навіть тут, у настільки несприятливих “сюжетних умовах” наш герой вміє знайти правильний тон. Сентиментальності йому, звісно, уникнути не вдається, але він змушує цю неминучу сентиментальність зіграти собі на руку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Сплячий Немовля Христос з ангелами – Бартоломе Естебан Мурільйо.