Спогади про Сад в Эттене – Вінсент Ван Гог

Спогади про Сад в Эттене   Вінсент Ван Гог

Картина “Спогади про Сад в Эттене” написана в 1888 році в Арлі, на півдні Франції. Її мотив був навіяний спогадами про сад батьківського дому в голландському Эттене, обриси якого пізнаються на задньому плані. Як відомо з листів Ван Гога, в образі двох жінок він зобразив свою матір і сестру Вил.

Ностальгічні спогади з’єднуються з враженнями від барвистої природи французького півдня. Це знаходить відображення в яскравою, насиченою колірною палітрою. При написанні картини художник використовував як пуантилистическую манеру, так і різні графічні прийоми.

Проходячи через фільтр сприйняття автора, сюжет набуває експресивний характер. Композиція складена викривленими хвилястими лініями, простір між якими Ван Гог заповнює різнокольоровими динамічними мазками, додають площинах пейзажу схожість з язиками полум’я. Обриси людей і предметів досить умовні, перспектива практично відсутня.

Завдяки цій невизначеності, що поєднується з хаотичним нагромадженням фарб, картина починає нагадувати безладний сон, де одні образи швидко змінюють інші, залишаючи після себе розмиті, але емоційні спогади. Таким чином, автор прагне зобразити не стільки мотив, скільки його відображення в своїй свідомості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Спогади про Сад в Эттене – Вінсент Ван Гог.