Спокуса святого Антонія – Сальвадор Далі

Спокуса святого Антонія   Сальвадор Далі

Картина Сальвадора Далі “Спокуса святого Антонія” з’явилася завдяки кінематографу. Для фільму “Милий друг” треба було намалювати образ святого, піддається різним спокусам. Безліч різних художників взяли участь у цьому конкурсі, у тому числі і великий сюрреаліст Сальвадор Дали, але перемогу здобув якийсь художник – емігрант з Європи.

Святий Антоній – це реально існуючий пустельника, який жив у IV столітті. За переказами, йому практично щоночі були демони, що мучать його, або жінки, які намагалися його спокусити.

Сюжет, що зображає спокуси святого Антонія був дуже популярний у середні століття; друге народження він пережив вже в середині XX століття. Сальвадор дали запропонував досить оригінальне трактування цього сюжету, втім, як і багатьох інших.

Картина Сальвадора Далі “Спокуса святого Антонія” немов володіє додатковим виміром між небом і землею, довгі й тонкі ноги слонів знаходяться саме там. В центрі композиції художник зобразив всі спокуси, що мучать відлюдника, а сам він знаходиться в лівому нижньому кутку картини.

Спокуси зображені в алегоричній формі: кінь уособлює міць, силу й насолоду, один із слонів несе на спині Чашу Бажання, другий – обеліск, символ влади. На задньому плані зображено Ескоріал – символ гармонії душі і тіла, духовного і матеріального начала – мета Антонія.

Ця картина, на думку дослідників творчості Сальвадора Далі, стала початком нового напрямку в творчості художника: в його роботах починає проявлятися синтез трьох елементів: традиційної живопису, спіритуалізму і духу нової епохи, епохи атома.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.33 out of 5)