Спокуса Христа – Сандро Боттічеллі

Спокуса Христа   Сандро Боттічеллі

На фресці зображені три епізоди з Євангелія, навпаки розташована фреска “Покликання Мойсея” так само роботи Боттічеллі, свого роду паралель зі Старого завіту. Напис на фризі, увенчивающем фреску, говорить: TEMPTATIO IESU CHRISTI LATORIS EVANGELICAE LEGIS.

Саме спокуса Христа відображено у трьох сценах у верхній частині фрески. Зліва диявол під личиною відлюдника вмовляє постить Ісуса перетворити каміння на хліб і втамувати голод. У центрі диявол Намагається примусити Ісуса зістрибнути з вершини Єрусалимського храму, зображеного у вигляді церкви Святого Духа ді Сассия, щоб випробувати обіцянку Бога про ангельської захисту. Праворуч диявол на вершині гори обіцяє Ісусу земні багатства і владу над світом, якщо той відкидає Бога і вклонявся йому, дияволові. Ісус посилає диявола геть, а ангели приходять, щоб послужити сину божому.

На передньому плані юнак, зцілений від прокази, приходить до верховного жерця Храму, щоб заявити про своє очищення. У руках молодої людини жертовна чаша і кропило. Дві жінки підносять інші інгредієнти для ритуалу – жертовних птахів і в’язку дров кедрових.

Верховний жрець символізує Мойсея, який приніс закон, а юнак являє собою Ісуса, який пролив свою кров і віддав життя в ім’я людства, а після був зцілений через воскресіння.

Таким чином, проголошується можливість і для людства духовно очиститися і знайти порятунок.

Деякі з фігур переднього плану являють собою портрети сучасників автора, зокрема кардинал П’єтро Ріаріо, а також кардинал Джуліано делла Ровере, відомий згодом як папа Юлій II

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)