Споруда баржі – Джон Констебл

Споруда баржі   Джон Констебл

Ця човнова верф розташовувалася на березі невеликого притоки річки Stord і належала батькові художника, Голдингу Констеблу. Тут найняті ним робочі ремонтували старі або будували нові баржі для перевезення товарів. На відміну від свого повсякчасного звичаю працювати над полотном в майстерні по зроблених раніше начерками, цю картину Констебл майже повністю написав з натури. В його альбомі для замальовок 1814 року можна знайти великий етюд “Споруди баржі”, який датований 18 вересня, а також кілька начерків окремих фігур.

Існує думка, що цю картину художник створив “в пару” до “Увазі Дедхема”. Над “Видом Дедхема” Констебл працював при ранковому освітленні, а “Будівництво баржі” писав у опівдні. “Споруда баржі” була закінчена до початку відбору творів для виставки Королівської Академії 1815 року. У той час художник пристрасно мріяв про звання дійсного члена Академії, тому уважно прислухався до рекомендацій Джозефа Фарингтона, одного з головних членів журі.

Саме Фарінгтон сказав Констеблу про те, що “сільські сцени” прихильно приймаються журі. “Але, – додав він, – подібні роботи і відкидають досить часто, знаходячи їх недостатньо добре обробленими”. Фарінгтон порадив молодому живописцю взяти за зразок полотна Клода Лоррена. Констебл після цього спеціально відвідав відомого колекціонера Ангерштейна, щоб вивчити наявні у нього роботи Лоррена. Він доклав усіх зусиль і “відполірував” свою картину до повного блиску. Але, на жаль, стати дійсним членом Академії на цей раз йому так і не вдалося.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Споруда баржі – Джон Констебл.