Справедливість, яка звільняє Невинність – Аньоло Бронзіно

Справедливість, яка звільняє Невинність   Аньоло Бронзіно

У 1545 році Козімо Медічі заснував у Флоренції фабрику гобеленів, найнявши для цього майстерних фламандських ткачів. Фламандські майстри гобеленів славилися тоді по всій Європі, і саме тому знамениті гобелени для Сікстинської капели за так званим “картонам Рафаеля” були виткані не в Італії, а у Брюсселі.

Для герцогської фабрики Бронзіно створив величезну кількість картонів. Одним з перших в цьому ряду вважається “Справедливість, яка звільняє Невинність” . Потім послідувала серія картонів зі сценами з біблійної історії про Йосипа.

Існує думка, що цей сюжет був обраний Бронзіно для того, щоб провести паралель між правлінням Козімо Медічі і історією геніального державного діяча, яким в Біблії малюється Йосип. У цю серію увійшло двадцять гобеленів. Шістнадцять було виткано за картонам Бронзіно, три – по картонам його вчителя Понтормо, і ще один – по малюнку Франческа Сальвіаті. До нас не дійшло жодного з “біблійних картонів”, за якими працювали ткачі, але збереглося кілька підготовчих малюнків, зроблених рукою Бронзіно.

Самі гобелени цілі, і велика частина з них залишається в Палаццо Веккіо. Ще кілька зберігається в Римі. Дослідники сходяться на думці, що ці двадцять гобеленів становлять найбільший ансамбль у декоративно-прикладному мистецтві XVI століття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Справедливість, яка звільняє Невинність – Аньоло Бронзіно.