Стара церковна вежа в Нюэнене (Селянське кладовище) – Вінсент Ван Гог

Стара церковна вежа в Нюэнене (Селянське кладовище)   Вінсент Ван Гог

Картина “Стара церковна вежа в Нюэне” є однією з перших серйозних робіт Ван Гога. Художник створив її у 1885 році в місті Нюэне, і, як і у випадку з картиною “Їдці картоплі”, її написання передував тривалий період підготовки. За допомогою цього пейзажу Ван Гог сподівався отримати визнання паризької публіки, виставляючи полотно в художніх салонах столиці.

Стара церковна вежа, зображена на картині, у часи Ван Гога була вже давно покинута, і її збиралися знести, що і послужило поштовхом для створення картини. Але на кладовищі, розташованому біля колишньої церкви, ще ховали селян. У своїй картині Ван Гог прагнув передати ідею про те, що релігія поступово втрачає свою значимість в повсякденному житті, в той час як життя простих людей йде своїм чередом.

Картина написана в реалістичному ключі, лише невелика кривизна ліній і посилення контурів вказують на авторський стиль Ван Гога. Кольорова гама будується на поєднанні темних неяскравих тонів. Грозові бузкові хмари нависають над величезним простором, усипаним кладбищенскими хрестами. Ван Гог дуже сильно занизив горизонт, щоб показати велич церкви, яке залишається таким навіть незважаючи на процес поступового руйнування.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Стара церковна вежа в Нюэнене (Селянське кладовище) – Вінсент Ван Гог.