Старий млин – Василь Полєнов

Старий млин   Василь Полєнов

Пейзажі, створені пензлем талановитого живописця Ст. Полєнова, не залишають байдужими і досвідчених цінителів мистецтва, і простих глядачів. Почесне місце серед його творів займає картина “Старий млин”.

В центрі полотна – стара закинута будівля – дерев’яна млин. Колись тут кипіла робота, але зараз великі водяні колеса зупинили свій хід. Почорніли товсті колоди, дошки від старості і вогкості прогнили, а солом’яний дах продірявився. З усіх боків оточили млин дерева, кущі і висока трава, возвратившие в царство природи цей колись людний куточок.

Замислившись, стоїть втомлена млин, вся покрита туманним серпанком. Здавна на Русі люди вірили, що живе тут нечиста сила, тому млини завжди були овіяні ореолом містики. Ст. Полєнов точно передає цей настрій у своєму пейзажі – закинута будова, млосна річка, дика рослинність і передсвітанкова пелена туману – що ще потрібно для створення фантастичного і заворожливого образу?

З надзвичайною любов’ю художник точно і неймовірно реалістично промальовує всі деталі картини. Кожна травинка, кожен листочок на затуманених дерева, їх тіні на землі і відображення в спокійній, немов застигла, річці. Все тут здається настільки живим, що хочеться торкнутися полотна і відчути ранкову прохолоду води, шорсткість листя і подув вітерцю.

Заворожений таємничою красою природи, глядач не відразу помітить тут людини. Це світловолосий хлопчик, присевший на березі річки з вудкою в руках. Єдиний з людей, хто приходить провідати стару знайому – млин, який колись кормившую їх, і забуту сьогодні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)