Старики-батьки на могилі сина – Василь Перов

Старики батьки на могилі сина   Василь Перов

У традиційному для себе російському реалізмі Василь Григорович Перов у другій половині ХІХ століття закінчує роботу над картиною “Старики-батьки на могилі сина”. На думку, багатьох людей і навіть критиків картину можна вважати спадщиною російської живопису. Можливо, сюжет полотна був узятий Ст. Пєровим з відомого літературного твори Тургенєва – “Батьки і діти”.

Сам сюжет картини дуже простий і в той же час сумний. У центрі ми бачимо літню подружню пару перед могилою сина. Неможливо ніякими словами передати ту смуток і тугу, що охопила людей похилого віку. Що може бути страшніше для батьків, як смерть дітей.

В колірному плані теж все дуже просто і зрозуміло. Життя як видно йде своєю чергою. Блакитне небо покривають білі хмари. Зелена трава покривається жовтизною. На деревах пожовкле листя. Дивлячись на картину, складається враження, що вирує легенький вітерець. І тільки на тлі природи розташовані дві чорні і зігнуті від горя і років фігури батьків. Автор дуже детально намалював всі дрібні деталі старих.

Вдивляючись у цю картину, розумієш, що не варто шукати прекрасне в величних оповіданнях, сюжетах, історіях. Все найпрекрасніше і незвичайне в звичайному, повсякденному житті. Життя складається з таких моментів, які просто іноді ніяк неможливо передати. Скільки радості і болю, щастя і горя несе в собі життя. І це все ми переживаємо кожен раз, навіть не замислюючись, наскільки це велично. Можливо, саме це хотів донести до нас і Ст. Перов. Показати нам наскільки дивна наша проста життя і потрібно цінувати кожен прожитий мить. Тому що вона не вічна. Робіть, що хочете. Кажете, що відчуваєте. Інакше може бути вже занадто пізно.

На сьогоднішній день картина Перова В. “Старики-батьки на могилі сина” знаходиться на почесному місці в Третьяковській галереї. Всі бажаючі милуються цим витвором мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Старики-батьки на могилі сина – Василь Перов.