Стародавня фортеця Антиба – Клод Моне

Стародавня фортеця Антиба   Клод Моне

Курортне місто Антіб розташувався на мисі бухти Ангелів, між Ніццою і Каннами. Антіб-Жуан-ле-Пен – це найдовша прибережна смуга у Франції. Уздовж усього узбережжя бухти чергуються з гірськими укосами і прекрасними пляжами, з яких відкривається неповторний вид. Місто Пікассо, місто Грема Гріна зумів зберегти те, що відрізняє його від будь-якого іншого міста французької Рив’єри – свою атмосферу затишку і душевності, а його фортифікаційні споруди вражають навіть зараз.

Вузькі квітучі вулички старого міста ведуть до замку Грімальді, побудованому на скелі, що нависає над морем. Замок створений у вигляді романської фортеці. У X столітті замок був перебудований, але зберіг квадратну романську вежу. В наш час в замку відкрито музей Пікассо, його експонати – це безцінна колекція живопису, малюнків, гравюр, літографій і кераміки знаменитого художника. За замком – бульвар, що йде уздовж моря. Він повторює лінію добре збережених оборонних споруд. Звідси відкривається красива панорама Ніцци і Альпійської гірської ланцюга.

Колись на місці старого провансальського міста-фортеці Антиба, що потопає у квітах столиці культурного життя Лазурного Берега, був грецький порт Антиполіс. Це був перший місто, засноване давніми греками на Лазурному узбережжі. Назва “Антиполіс” у перекладі з грецької означає “напроти”. Грецькі моряки, називаючи так заснований ними місто, мали на увазі його положення щодо вже освоєної ними до того часу Корсики. Це процвітаюче місто стало найважливішим на узбережжі Середземномор’я в епоху римських завоювань.

Протягом свого довгого існування Антіб зміцнювався кілька разів: римлянами, в середні століття і французьким військовим інженером Вобаном в XVII столітті, який керував роботами з удосконалення форту Карре і його адаптації до використання вогнепальної зброї. Форт Карре – це середньовічна фортеця, будівництво якої було розпочато з центральної вежі, до якої пізніше були прибудовані чотири стріловидних бастіону. Дане зміцнення володіло винятковою потужністю для своєї епохи. У 1860 році, після приєднання Ніцци і Савоий до Франції, форт Карре втратив своє стратегічне значення.

Пейзажі Антиба і Жуан-ле-Пен, виконані Клодом Моне, виставлялися в 1888 році в галереї Буссе і Валадона, директором якої був Тео ван Гог, брат художника. Фелікс Фенеон, якому цей цикл здавався аж ніяк не вишуканим, відгукнувся про нього так: “Живиться надзвичайною бравадою виконання, щедрістю імпровізації і блискучою вульгарністю, його слава росте; проте очевидно, що з циклу про Этрете його талант не виріс”. Більше розташований до стилю цього полотна, Малларме вимовив з захопленням: “Це твій зоряний час”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Стародавня фортеця Антиба – Клод Моне.