Ставок Сэндзоку-але икэ, сосна Кэсакакэмаиу – Утагава Хиросигэ

Ставок Сэндзоку але икэ, сосна Кэсакакэмаиу   Утагава Хиросигэ

Хиросигэ зображує панораму знаменитого ставка Сэндзоку-але икэ, на правому березі якого, в глибині гаю перебувало синтоїстське святилище Сен-дзоку-Хатимангу. Його споруди видніються в гравюрі зліва. Але більше всього ця місцевість була відома великий розлогою сосною, що росла на березі ставка. З нею була пов’язана легенда, присвячена засновнику однієї з шкіл буддизму Нитирэну. Згідно якої, Нітірен зупинився на відпочинок під сосною, показаної в гравюрі праворуч, і повісив на її гілки свій одяг буддійського ченця – кэса.

Звідси назва сосни, обнесеній парканом – Кэсакакэмацу. Поруч з нею в 1832 році, була встановлена меморіальна кам’яна стела. В Едо були відомі ще два дерева з такою ж назвою: в районі Асакуса і на території монастиря Мефукудзи в районі Эдогава.

На першому плані гравюри праворуч видно чайний будиночок, з червоними ліхтариками під дахом. Пізній варіант зазнав значних колористичні зміни. Дорога, що проходить на передньому плані, і острівець з сосною стають більш темними. Смуга бокаси раніше перебувала у крайки воли, пізньої версії вона збільшується і повторює обриси острова.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Ставок Сэндзоку-але икэ, сосна Кэсакакэмаиу – Утагава Хиросигэ.