Стежина в лісі – Вінсент Ван Гог

Стежина в лісі   Вінсент Ван Гог

У Парижі Ван Гог приймається за пошуки нових прийомів, ідей і підходів, які дозволили б йому найбільш правдиво передати своє світосприйняття і ставлення до природи.

Імпресіонізм став йому близький, оскільки найбільшим чином дозволяв виразити людські почуття. На той момент це було нове мистецтво, сміливо відкидає все, що було основою живопису протягом кількох століть, але тим самим дає простір для самовираження, який раніше був обмежений безліччю рамок.

Паризькі імпресіоністичні полотна Ван Гога відрізняються величезною жвавістю і яскравістю. Він намагався показати не стільки видиме, скільки своє нескінченне захоплення ним. На цій картині художник зобразив невеликий куточок лісу. Яскраве сонячне світло робить густе листя легкою і прозорою, і, лягаючи на землю, забарвлює її цілою веселкою відтінків.

У картині яскраво проявився колористичний дар художника, який зумів поєднати безліч контрастних кольорів в одне ціле і привести їх до гармонії. Тіньові ділянки листя написані різними відтінками охри і зеленого, крізь них просвічуються сині кольори неба і дальнього плану. Гра світла на стежці показана поєднанням найтонших колірних нюансів, які створюють ефект неповторного барвистого мерехтіння.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)