Стіг. Лахта – Михайло Матюшин

Стіг. Лахта   Михайло Матюшин

Михайло Матюшин – надзвичайно різнобічна особистість, людина, наділена безліччю талантів. Не тільки художник, але і музикант, педагог, філософ і теоретик мистецтва. Матюшину належить створення теорії “розширеного бачення” – комплексного сприйняття світу, в якому сплетені колір, звук, форма, простір і час.

Новий підхід до бачення навколишньої дійсності художник передає в своїх картинах. Одна з перших робіт у цьому напрямку – картина “Стіг. Лахта”.

Лахта – історичний район Санкт-Петербурга, невелике селище на березі Фінської затоки. Мальовнича природа Лахті одного разу вже була увічнена в живопису В. Шишкіним. Матюшин ж зробив це кардинально протилежним способом.

Діагональні розмашисті жовті, блакитні та сині мазки розфарбували небо, яким воно буває в неспокійний вітряний день. Пейзаж написаний широкими, наповнені експресією мазками пензля різних відтінків – від червоного і оранжевого до синьо-зеленого. Багатоколірні промені сходяться в центрі картини, де височить червоний стіг сіна. Пейзажні смуги передають рух: стіг ніби стрімко віддаляється від глядача, залишаючи позаду лише різнобарвний потік. Діагоналі неба і землі, різноспрямовані і контрастні, додають зображенню ще більшої динаміки.

Так, в абстрактній формі, Матюшин висловив побачені їм краси лахтинской природи. Завдання перенесення на полотно реального зображення перед художником не стояла. Своїм новим творчим методом він намагався впливати на органи почуттів людини так, щоб глядачеві відкрилося нове бачення картин – у цілісному сприйманні простору, часу і прекрасного.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Стіг. Лахта – Михайло Матюшин.