Стіг сіна – Клод Моне

Стіг сіна   Клод Моне

Сміливі експерименти зі світлом – ось основний виразний засіб, використовуване Клодом Моне у своїх творах. Мінливість тіней і гра світла завжди приваблювала художника, який намагався спіймати і закарбувати цю красу на своїх картинах. Клод Моне є автором безлічі однотипних пейзажів, але написаних в різний час дня, в різну погоду, у різний час року.

У 1885 році в містечку Живерні він пише картину, яку називає “Стіг сіна у Живерні”. Там Клод Моне пише і багато інших чудових картин, що принесли йому популярність і визнання.

На картині перед очима глядача постає звичайна буденна сільська картина французької глибинки. На перший погляд на картині зображено нічого особливого і важко зрозуміти, що тут привабило художника і чому це полотно вважається однією з кращих робіт великого французького імпресіоніста.

Горизонтально картину можна розділити на кілька планів: темно-зелена тераса трава на передньому плані є як би обрамленням, смисловим обмеженням полотна. На цьому ж плані зображений головний герой картини, який приковує погляд глядача – великий, нерівний стіг сіна. Його навмисна неідеальність тільки посилює реалізм зображення.

Другий план картини “Стіг сіна у Живерні” являє яскрава область, залита сонячним світлом, трава з темно-зеленою стає яскраво-салатового, з жовтим відливом. Художник чітко зобразив кордон світла і тіні. Він розташував її трохи під кутом, що додає до зображення трохи динаміки.

Третій план картини – це ряд дерев, які настільки прозорі і невагомі, що таким же стає весь пейзаж, зображений пензлем Клода Моне.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)