Стигматизація Святого Франциска – Ель Греко

Стигматизація Святого Франциска   Ель Греко

Як і інші картини цих років, створені на релігійну тему, “Стигматизація Св. Франциска” була створена для приватного замовника. Доменіко підписав твір в нижньому лівому кутку. Ймовірно, вона була створена відразу після приїзду художника в Рим. Ель Греко написав її в іконописній техніці, ретельно опрацювавши деталі, отримавши в підсумку эмалеподобний вигляд.

На картині зображений самий вражаючий момент з життя Святого Франциска Ассизького, описаний в офіційній біографії святого, так званої “Великий легендою” Святого Бонавентури.

Із небес спустився серафим з шістьма вогненними крилами, осяявши мерехтливим світлом вершину Вірні, висвітлив гори і долини навколо. Після того, як видіння зникло, на тілі Франциска відкрилися стигмати – руки і ноги були простромлені цвяхами, чорними, ніби з заліза, з великими круглими капелюшками, на лівій стороні грудей зяяла глибока кровоточива рана, немов від удару списом. Ще два роки до смерті носив святий на своєму тілі стигмати, приховуючи їх від цікавих очей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Стигматизація Святого Франциска – Ель Греко.