Стілець Гогена – Вінсент Ван Гог

Стілець Гогена   Вінсент Ван Гог

Для Вінсента Ван Гога Поль Гоген був не просто колегою-художником, а близьким другом, на співпрацю з яким він покладав великі надії. Однак, незабаром після приїзду Гогена в Арль в листопаді 1888 року, між друзями-художниками спалахнула бурхлива сварка, і їх спілкування припинилося. Гоген виїхав з гостинного “Жовтого будинку” Ван Гога, залишивши після себе лише порожній стілець.

Спорожнілий стілець у центрі кімнати. Відсутність людини, коли її обіймав. Гіркоту втрати близького друга і крах мрій, з ним пов’язаних. У подібній атмосфері Ван Гогом було створено полотно “Стілець Гогена”. Трохи пізніше було написано додаток – картина “Стілець Вінсента Ван Гога з трубкою”. Роботи стали прообразами двох художників, відбивши несхожість їх характеру, поглядів на життя і мистецтво, різні дороги доль.

Стілець – головний персонаж, що займає весь простір картини. Зроблений руками вправного майстра, з книгами та свічкою на сидіння, своїм виглядом уособлює честолюбство Гогена і його багаті знання. Основні кольори картини – червоний і зелений – обрані Ван Гогом не випадково. Точніше і глибше, ніж інші тони, вони змогли передати втрачені ілюзії і темряву, в яку поринув художник з відходом Гогена. У тандемі двох контрастних за настроєм робіт, картина “Стілець Гогена” виглядає більш похмурою, і проблисків світла художник в ній, як і в своїй життєвій ситуації, не бачить. Неживої за своєю природою предмет інтер’єру, що символізує щось живе, але заховане.

Це слід людини, залишений ним в матеріальному світі, місце, де цієї людини більше немає і, можливо, ніколи не буде.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)