Стоги сіна – Клод Моне

Стоги сіна   Клод Моне

Гуляючи в околицях Живерні, увагу Клода Моне залучили звичайні копиці сіна, і він вирішив зобразити їх при різному освітленні. Він тут же відправив свою прийомну дочку Бланш за двома полотнами, на яких планував намалювати одні стоги при ясній погоді, інші – при хмарній.

Поринувши в роботу, художник пропрацював дощове літо 1890 р. над серією з 25 картин. Не встигаючи вловити певний момент з-за бистроменяющегося освітлення, він працював, іноді по 15 хвилин в день, а міг і знищити майже готову картину. Закінчувати цикл довелося в 1891 р. в майстерні.

До серії картин із зображеннями стогів сіна зараховують 5 робіт, виконаних Моне в 1888 р., але цілком віддатися роботі він не міг, бо займався організаційними питаннями, пов’язаними з викупом “Олімпії” – роботи Е. Мане; полотно належало вдові художника, і Моне хотів його придбати для Лувру.

Серія з 15 картин із зображеннями стогів мала величезний успіх, роботи на виставці у Дюран-Рюеля продавалися за 3-6 тис. франків. Особливо цінувалися “Стоги на заході”.

Колеги Моне відзначали, що його “Стоги” скуповувалися за високою ціною, і тут же відправлялися в Америку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)