Сторожка в лісі – Іван Шишкін

Сторожка в лісі   Іван Шишкін

“Сторожка в лісі” – дивовижний шедевр В. Шишкіна, який вражає своєю простотою та оригінальністю. Здавалося б, звичайний сюжет: дерева, дорога, невеликий будиночок. Однак щось манить нас довго споглядати цю картину, немов сподіваючись знайти в ній зашифроване послання. Ну не може такий шедевр бути просто картиною, написаною під настрій. Що відразу кидається в очі, так це високі берези по обидві сторони від дороги. Вони тягнуться вгору – ближче до сонця.

На картині переважають темно-зелені тони і тільки на задньому плані ми бачимо освітленої променями сонця траву і листя дерев. Промінь сонця падає також і на дерев’яну сторожку, тим самим виділяючи її на картині. Вона є головною родзинкою шедевра – найбільш яскравою деталлю. Картина вражає своїм обсягом. При погляді на неї відчувається глибина – глядача ніби обступають з усіх боків дерева і манять вперед.

Зображений Шишкіним ліс здається густим. Через нього не так просто пробитися сонячного світла, зате в самому центрі картини – там, де стоїть сторожа, ми бачимо просвіт. Картина просякнута захопленням природи і в той же час висловлює контраст між природою і людиною. Що ця сторожка в порівнянні з могутніми стовбурами сосен і високими березами? Тільки маленьке плямочка серед лісу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)