Стовбур старого тиса – Вінсент Ван Гог

Стовбур старого тиса   Вінсент Ван Гог

Картина “Стовбур старого тиса” була написана в жовтні 1888 року в Арлі. Це одна із самих незвичайних картин Ван Гога. Вся увага художника, несамовито любить природу, намагається передати її суть за допомогою фарб, тут зосереджено практично на одній деталі.

Як би милуючись нею, Ван Гог ретельно намагається визначити кожен відтінок кольору на старій корі. Будь-який, навіть самий незначний кольоровий нюанс уважно знайдений і покладений на полотно. Автор до такої міри захоплюється відтінками, що основні кольори предметів практично втрачаються, поступаючись місцем барвистим переливам.

Жовтий колір для Ван Гога означав сонце і життя, але тут він скоріше створює атмосферу деякої тривожності, повністю заповнюючи небосхил. Блакитні відтінки землі і трави трохи не поєднуються з жовтизною неба, але за допомогою цієї холодності Ван Гог передає настрій осіннього в’янення. Широка лінія горизонту з деревами і невеликими будівлями контрастує з монументальним, громіздким старим стовбуром, що заповнює весь передній план картини.

Старий тіс ніби чіпляються корінням за землю, його потріскана кора позбавлена блиску, а сухі гілки молитовно підняті вгору. Намагаючись передати внутрішню суть всього, що можна побачити в природі, Ван Гог знаходить красу в кожній деталі і ретельно переносить її на полотно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)