Страшний суд. Центральна стулка триптиха – Ганс Мемлінг

Страшний суд. Центральна стулка триптиха   Ганс Мемлінг

В історії мистецтва відомі майстри, творчість яких поєднує в собі досягнення попередників і сучасників. При цьому воно гармонійно, здатне викликати захоплення, але в ньому немає того, що вражає і дивує, – несподіванки художніх рішень.

До числа таких майстрів можна віднести видатного нідерландського живописця Ганса Мемлінга. Він навчався живопису у себе на батьківщині і в Німеччині, серед його вчителів називають Лохнера і Рогира ван дер Вейдена, до смерті якого Мемлінг залишався в Брюсселі, а з 1466 переїхав в Брюгге, де в 1468 був визнаний найавторитетнішим живописцем міста. Тристулковий вівтар “Страшний Суд” був написаний художником за замовленням одного з представників банкірського дому Медічі в Брюгге.

Композиція центральної частини заснована на композиції аналогічного вівтарного образу, написаного Рогиром ван дер Вейденом кількома десятиліттями раніше. Однак пластика фігур у Мемлінга відрізняється більшою свободою, а трактування сюжету в цілому меншим драматизмом. Це одне з найвідоміших творів художника, створених у ранній період його творчості.

Інші відомі твори: “Триптих Донна”. Ок. 1477-1480. Національний музей, Лондон; “Сім радостей Марії”. 1480. Стара пінакотека, Мюнхен; “Раку св. Урсули”. 1489. Музей Мемлінга, Брюгге.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Страшний суд. Центральна стулка триптиха – Ганс Мемлінг.