Струмочок – Вінсент Ван Гог

Струмочок   Вінсент Ван Гог

Це одні з пейзажів, написаний в Овер-сюр-Уазі. Переїхавши туди після курсу лікування в лікарні Сен-Ремі, художник повністю присвятив себе живопису. Малюючи широкі відкриті простори і невеликі затишні природні куточки, види села і сільські зелені сади, художник знаходив своєрідний притулок від своїх бід в спогляданні природи, майже не спотвореної і незайману людською цивілізацією.

Природа завжди була для Ван Гога кращим “співрозмовником”, але художник не було притаманне прагнення зображати її фотографічно точно. Пейзажі Ван Гога гостро суб’єктивні, в них знаходять своє вираження особисті переживання, деколи знаходяться на піку. Одним з прикладів може служити ця робота.

Якщо відкинути емоційну складову, то можна побачити повну ліризму композицію. Маленький струмочок тече вдалину, оточений заростями очеретів, густими чагарниками і деревами. Але колірний лад і живописна манера наповнюють пейзаж тривогою і сум’яттям. Гострі гілки дерев, подібно мов полум’я, спрямовуються до темного неба, яке ніби тисне своїм кричущим, густим синім кольором. Цей відтінок стає ще густішою, відбиваючись у воді струмка, займаної чернеющей брижами.

Жовті товсті очерети стирчать в різні боки, серед них загубилася вузька стежка. Вони здаються освітленими, але на небі немає ні натяку на світло. Пейзаж стає загрозливим, незатишним і тісним, передаючи душевний стан автора.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)