Створення Адама і земних тварин – Паоло Уччелло

Створення Адама і земних тварин   Паоло Уччелло

Замовлення на настінні розписи в церкві Санта-Марія Новела був одним з найбільш престижних замовлень серед усіх, коли-небудь отриманих Уччелло. Тепер аркада церкви, над прикрасою якої працював майстер, називається “Зеленій аркадою”, оскільки домінуючим кольором у всіх фресках, які знаходяться тут, є зелений. Крім Уччелло, над стінними розписами церкви Санта-Марія Новела працювали і інші художники, і, оскільки до нас не дійшли документи того часу, в яких йшлося б про цих розписах, авторство Уччелло довелося встановлювати з деяким пізнішим джерел.

Вважається, що герой нашого випуску працював над фресками для “Земний аркади” у два “прийому” – спочатку в середині 1430-х років, а потім в кінці 1440-х або початку 1450-х років. 1430-ті роки ознаменувалися створенням серії фресок “Створення світу”, а 1440-50-е – серії “Всесвітній потоп”. З першої серії найбільш відома фреска зараз “Створення Адама і земних тварин” . На наступній сторінці поміщено ще одна фреска з цієї серії – “Жертвоприношення і сп’яніння Ноя”. Особливої уваги заслуговує тут решітка, увита виноградними лозами.

За фотографіями легко можна помітити, як сильно постраждали від часу фрески “Зеленій аркади”. Деякі з них майже повністю втрачені. Тим не менш, навіть і в такому вигляді розпису церкви Санта-Марія Новела справляють незабутнє враження на глядача.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)