Суд Паріса – Лукас Кранах

Суд Паріса   Лукас Кранах

Картина “Суд Паріса” написана німецьким живописцем Лукасом Кранахом близько 1514 року. Розмір роботи 43 x 32,2 cm, дерево, олія. Картину відносять до зрілого періоду творчості художника. Життєві мотиви, спостережувані художником при дворі виттенбергских курфюрстів, постійно вводилися їм також живописні та графічні композиції на релігійні і міфологічні сюжети.

Підтвердженням цього є цілий ряд численних картин німецького живописця “Суд Паріса” на відомий історико-міфологічний сюжет. Вперше Лукас Кранах звернувся до цього сюжету в 1508 році, в гравюрі на дереві. Потім картини “Суд Паріса” за мотивами античного сюжету неодноразово створювалися в його майстерні.

Однак художник у своїх картинах зображав історію не так, як про неї повествовано у давньогрецькому міфі, а так, як її переказав італійський письменник XIII століття Гвідо делле Колоні в романі “Історія руйнування Трої”. Згідно італійської версії середніх віків Паріс – лицар, королівський син. Одного разу він заблукав у зачарованому лісі і заснув. У сні до нього з’явилися хитрий бог Гермес і три красуні-богині з проханням визначити, хто з олімпійських богинь є “найвродливішій”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)