Суд Паріса – Пітер Рубенс

Суд Паріса   Пітер Рубенс

Картина фламандського художника Пітера Пауля Рубенса “Суд Паріса”. Розмір картини 91 x 114 см., дерево, олія. Цей міфологічний сюжет неодноразово повторювався художником у багатьох картинах протягом усього його творчого життя. Меркурій, чий червоний плащ злегка колише вітер, привів до Паріса трьох богинь: Юнону з павичем, Венеру з Купідоном і Мінерву, яку можна дізнатися по шолома та щита з головою Горгони.

Прикрашені коштовностями і майже голі, жінки стоять перед пастухом Парісом, тримає золоте яблуко, яке він за велінням богів повинен присудити найкрасивішої з трьох богинь. У цій картині раннього періоду творчості Рубенс зобразив один з найпопулярніших міфологічних сюжетів з яскравістю і пишністю, типовими для стилю бароко.

Розкішний колорит і трепетні, хвилеподібні рухи кисті передають чуттєву красу женскою тіла. Надалі при повторних варіантах сюжету “Суд Паріса”, щоб передати чуттєвий трепет життя, Рубенс використовував багату колірну гаму, натхнений венеціанськими майстрами, Тіцианом і Веронезе. Текучі мазки кисті, соковитий колір та підвищена емоційність його композицій створили йому репутацію видатного барокового живописця на північ від Альп.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)