Суд Паріса – Якоб Иорданс

Суд Паріса   Якоб Иорданс

Перед появою на світ троянського царевича Паріса його майбутня мати Гекуба бачила віщий сон, ніби вона народить сина, і він погубить Трою. Тоді його батько, Пріам, вирішив позбутися від сина після його народження та наказав своєму слузі віднести дитину на високу гору Іду і залишити там в глухий частіше в надії, що там його погублять звірі. Але хлопчик не загинув, а за людське дитинча заступилася ведмедиця, яка вигодувала його. Паріс виріс серед молодих пастухів, але від однолітків відрізнявся красою і силою. Він вміло рятував стада від нападу диких звірів.

Паріс жив серед лісів Іди і, нічого не знаючи про таємниці свого народження, був всім цілком задоволеним. Одного разу до нього за велінням Зевса прилетіли посланець богів Гермес і три богині: Афіна, Гера і Афродіта.

Їм потрібно було вирішити суперечку, хто з них найбільш красива, сама гідна. Гермес простягнув Парісу яблуко з написом “Найпрекраснішій”, і наказав вручити його тієї, яка йому здасться самої прекрасною. Паріс подивився на богинь, але не міг відразу визначити, хто ж гідний яблука. Тоді всі вони стали вмовляти вибрати себе, розповідаючи про своїх достоїнствах і пропонуючи різні дари.

Гера запропонувала владу над усією Азією, Афіна пообіцяла військову славу, а Афродіта сказала, що віддасть йому в дружини найпрекраснішу з смертних жінок – Олену, дочка Зевса і Леди. Паріс, почувши слова Афродіти, віддав їй яблуко. Таким чином, Афродіта була визнана самої Парісом прекрасної, а він став її улюбленцем. Але зате Гера і Афіна зненавиділи Паріса і задумали погубити місто Трою і всіх троянців.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Суд Паріса – Якоб Иорданс.