Суд Пугачова – Василь Перов

Суд Пугачова   Василь Перов

Картина Перова була написана, мабуть, під впливом історичних подій. Пугачов відомий як організатор повстання. Він хотів, щоб селяни не були залежними від своїх господарів. За однією з версій, картина має ще назву “Пугачевский бунт”.

На цій картині показано дуже велика кількість людей. Головна дійова особа – Омелян Пугачов, який вершить суд над поміщиками. Я читав, що Перов хотів написати 3 картини на цю тему. В основі першої – причини бунту, другий – народне повстання і третьої – суд над поміщиками. Але їм була написана тільки третя картина. Картина наводить дуже сумні, похмурі думки. На ній зображено безладний рух людей. У центрі картини зображені дворяни, поміщики, які були взяті в полон, перед ними – вже страчені люди.

На задньому плані картини показані звичайні городяни, яких не пропускають в центр подій люди Пугачова. Серед них – люди похилого віку, жінки, які плачуть. На ганку кам’яного будинку на троні сидить сам Омелян Пугачов. Йому належить ця багата садиба. Одягнений він у червоний жупан, на ногах у нього чоботи. Погляд його сповнений рішучості. Біля нього стоять наближені до нього люди. Він сидить з дуже поважним виглядом і спостерігає за подіями. На задньому плані картини ми бачимо шибеницю, а вдалині – вогняне зарево, клуби диму, що йдуть до обрію і огорнули його.

Картина вийшла дуже трагічна, люди приречені на смерть. Для найкращого відображення всієї історичної важливості, яку хотів показати автор, він використовував насичені кольори. Образ Пугачова і вогонь на задньому плані він показав яскравими червоними відтінками, а масу приречених людей – навпаки, темними. На обличчях людей, які присутні на площі, також ясно видно емоції і переживання, які панували в той непростий для держави час. Робота дуже чітко показує всю трагічність ситуації.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Суд Пугачова – Василь Перов.