Суд Соломона (фреска) – Рафаель Санті

Суд Соломона (фреска)   Рафаель Санті

Фреска італійського художника Рафаеля Санті “Суд Соломона”. На плафонах папських апартаментів – станц делла Сеньятура Рафаель написав фрески “Гріхопадіння”, “Перемогу Аполлона над Марсием”, “Астрономію” і фреску на відомий старозавітний сюжет “Суд Соломона”. Важко знайти в історії мистецтв який-небудь інший художній ансамбль, який справляв би враження такої образної насиченості в плані ідейному і зображувально-декоративному, як ватиканські станці Рафаеля.

Стіни, покриті багатофігурними фресками, склепінчасті стелі з багатим декором з позолоти, з фресковими і мозаїчними вставками, підлогу красивого візерунка – все це могло б створити враження перевантаженості, якщо б не притаманна загальним задумом Рафаеля Санті висока впорядкованість, яка вносить у цей складний художній комплекс необхідну ясність і обозримость.

Укрупнился масштаб фресок: замість характерного для 15 століття дробового розташування безлічі самостійних сцен в кілька ярусів кожна стіна тут являє собою окрему композицію. Крім того, в кожній фресці чітко проведений принцип суворо централізованої компонування. Нарешті, розміри фресок і здійснені в них масштабні відносини фігур і простору співвіднесені з реальним архітектурним простором самих станції.

Загальна ідейна програма фрескових циклів в станцах, за задумом замовників, повинна була служити прославлянню авторитету католицької церкви і її глави – римського первосвященика. Але образний зміст рафаэлевских композицій не тільки ширше цієї офіційної програми, але по суті своїй, суперечить їй, висловлюючи ідеї загальнолюдського гуманістичного змісту.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Суд Соломона (фреска) – Рафаель Санті.