Судно у відкритому морі – Віллем ван де Велде

Судно у відкритому морі   Віллем ван де Велде

Вільям ван де Вельде-молодший, помер 6 квітня 1707 в Лондоні) – голландський живописець. Син Вільяма ван де Вельде старшого, який також був живописцем, молодший де Вельде спочатку навчався живопису у свого батька, потім у Симона де Влиегера, відомого художника-мариніста того часу.

Ще до переїзду в Лондон його мистецтво отримало широку популярність. У 1673 році де Вельде переїхав до Англії, де Карл II призначив йому платню в 100 фунтів, звинувативши в обов’язки допомагати батькові, “вивчаючи і роблячи начерки морських битв”. Робота його полягала в написанні кольорових копій малюнків ван де Вельде-старшого. Йому також сприяли герцог Йоркський і інші аристокарти того часу. Помер у Лондоні. На більшості шедеврів ван де Вельде зображені краєвиди берегів Голландії і голландських кораблів.

Його кращі картини – вишукані, одухотворені і завершені шедеври кисті, гранично точні зображення кораблів та їх оснащення. Численні фігури людей написані дуже виразно, художнику також чудово вдавалося зображення моря, спокійного або бурхливого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)