Суругате – Утагава Хиросигэ

Суругате   Утагава Хиросигэ

Від кварталу Суругате, розташованого поблизу від Ніхонбасі, відкривався чудовий вид на гору Фудзі і замок сьогуна. Це місце було дуже популярно серед городян. Хиросигэ обрав для своєї гравюри чітку, симетричну композицію із застосуванням лінійної перспективи. Гора Фудзі, помешенная у верхній частині аркуша і відокремлена смугою стилізованих хмар – “гэндзигумо” – височить над повсякденною метушнею торгового кварталу, знаменитого своїми магазинами тканин Этигоя, зображеними по обом сторонам прямий як стріла вулиці, що йде вдалину. Ці лавки, що належали сім’ї Міцуї, процвітали завдяки декільком нововведенням в торгівлі.

Господар магазину відмовився від продажу в кредит. Він вирішив скоротити торгівлю з дайме, які регулярно “забували” сплачувати свої борги, і став більше орієнтуватися на городян. Крім продажу тканин цілим великим шматком на кімоно, Міцуї Хатиробэй став продавати відрізи різної довжини. У Этигоя була своя емблема, яку Хиросигэ і зобразив на завісах норэн.

Про популярність крамниць Міцуї кажуть поетичні рядки: /З тріском шовку розривають/ В крамниці Этигоя…/Літній час настав! Порівняння цих двох гравюр показує, що у другому варіанті художник використовував в цілому більш насичений колорит. Привертає увагу яскрава забарвлення хмар, які у пізньому аркуші стають майже вохристими.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Суругате – Утагава Хиросигэ.