Сусанна і старці – Алессандро Аллори

Сусанна і старці   Алессандро Аллори

Це сюжет, часто зображуваний в мистецтві. Сусанна, дружина Іоакима – багата, красива і побожне иудеянка, дружина переселенця з царства Ізраїльського у Вавилоні, по імені Іоакима. Вона гуляла по саду, потім вирішила скупатися, в цей час поруч з нею не було ні однієї служниці. За нею підглядали два старці, вони були високопоставленими особами – старійшинами. Вони забажали Сусанну, яка була дружиною одного заможного іудея і задумали, як її досягти.

Старці накинулися на Сусанну та погрожуючи, що якщо вона не віддасться їм, вони звинуватять її в перелюбстві з молодою людиною. Це каралося стратою. Старці здійснили свою погрозу. “Сусанна була схоплена і приведена до двору, визнана винною за безпідставним звинуваченням і засуджена до смерті.

В одинадцятій годині виступив Данило і вчинив перехресний допит старцям. Допитавши їх порізно, він отримав від них суперечливі свідчення, що доводили невинність Сусанни. Ця давня історія, викладена в кінці пророчої книги Даниїла як додаток, не має історичної достовірності. У єврейських текстах історія про Сусанні відсутній.

Написання легенди про Сусанні і старців відносять до першого століття до нашої ери. Може бути, в основі цієї історії лежить дійсне подія, але в тому вигляді, в якому легенда про Сусанні представляється в книзі пророка Даниїла, вона викликає деякі запитання та непорозуміння. В “Біблійної історії” митрополита Філарета подія “Сусанна і старці” віднесено до сумнівних пригод.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сусанна і старці – Алессандро Аллори.