Сусанна і старці – Паоло Веронезе

Сусанна і старці   Паоло Веронезе

У Вавилоні жив дуже багатий чоловік Йоаким, а у нього була красива молода дружина Сусанна. До Якиму навідувались різні імениті і заможні городяни, щоб поговорити, почути пораду. Одного разу. коли Іоакима в будинку не було, до нього прийшли двоє суддів з числа старійшин. Вони вирішили дочекатися господаря в садку. Сусанна не знала про присутність чужих людей і вирішила викупатися.

Старці побачили її і обидва запалали бажанням. Тоді вони вирішили спокусити молоду жінку. Підійшли до Сусанні і стали умовляти віддатися їм, інакше вони звинуватять її у зраді чоловікові з юнаків.

Але Сусанна відмовила їм і голосно закричала, тоді старці теж закричали, відчинили ворота і повідомили сбежавшемуся на шум народу, що вони застали Сусанну з юнаків, предававшейся незаконної любові.

Люди повірили суддям і повели на розправу. В цей час до натовпу підійшов пророк Даниїл. Він дізнався, в чому справа, і вирішив сам розібратися в ситуації. Данило запитав по черзі у суддів, під яким деревом Сусанна вдавалася любові. Один старець відповів, що “під мастиковим”, а інший “під зеленим”. Так Данило викрив їх у брехні, назвав шахраями, оклеветавшими невинну. Люди зрозуміли, що старці їх обдурили і вчинили з ними так, як вони хотіли вчинити з Сусанною – забили камінням.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)