Сусанна і старці – Пітер Рубенс

Сусанна і старці   Пітер Рубенс

У живопису Рубенса з’єдналися експресія, драматизм і б’є через край повнота життя. Ці особливості барокового мистецтва відбилися і в його картині “Сусанна і старці” на сюжет з Книги пророка Даниїла. В одній з її розділів у грецькому перекладі Старого Завіту розповідається, як два старійшини побачили благочестиву жінку під час купання і, погрожуючи звинуваченням в перелюбі, стали домагатися її любові.

Сусанна не піддалася на вмовляння і, нібито за те, що згрішила з юнаків, була засуджена на смерть, але її невинність довів пророк Даниїл. Рубенс не раз звертався до цього сюжету, використовуючи можливості, надані їм, а саме зобразити оголену жінку, що була однією з провідних тем у мистецтві майстра, і передати чуттєвість, яка наповнювала сцену купання Сусанни.

Молода красуня, ніжне тіло якої завдяки трепетною, мерехтливої живопису сяє, виступаючи з напівтемряви, відкинула голову і з жахом дивиться на старців. Контраст хтивої старості та квітучої молодості привносить в картину відтінок драматизму. Але автор дає відчути перемогу розуму над низинними інстинктами: внутрішня чистота виражена у нього через фізичну красу, ким сприймалася ним як щось піднесене.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)