Сусанна і старці – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Сусанна і старці   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Картина голландського художника Рембрандта ван Рейна “Сусанна і старці”. Розмір картини 77 x 93 см., дерево, олія. Моделлю для написання стародавньої старозавітної героїні Сусанни послужила, по всій видимості, молоденька служниця Рембрандта, Хендрикье Стоффельс, яка була прийнята в будинок художника між 1645 і 1647 роками. Власне, ми мало знаємо про внутрішньому світі Рембрандта, його особистості, думках і прагненнях.

В даний час відомі тільки сім власноручних листів Рембрандта, головним чином фінансово-ділового характеру, кілька речень, записаних випадково на малюнках, кілька сентенцій, переданих його сучасниками, нечисленні анекдотичні повідомлення, швидше намітки певних пізніх рис характеру, розказані його колишніми учнями.

Згідно нотатки сучасників і розповідей учнів художника: Рембрандт, нібито, “на схилі свого життя” “не вмів стежити за своїм суспільним становищем і постійно спілкувався з низькими людьми”; коли Рембрандт працював, “він не погодився б прийняти навіть самого могутнього володаря” ; “жадібний до грошей”, то “марнотратний гуляка”; Рембрандт як християнин “прийняв віру менонітів” ; але, перш за все, багато підкреслюють, що Рембрандт “був оригіналом у вищій мірі і всіх зневажав”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сусанна і старці – Рембрандт Харменс Ван Рейн.