Сутінки, стоги – Ісаак Левітан

Сутінки, стоги   Ісаак Левітан

Останні роки життя Левітана стали переходом від зображення насичених барвистих пейзажів, які наповнюють сонячне тепло і світло, до більш спокійним і умиротвореним західним картинам. У них автор намагався показати момент заходу сонця, відобразити красу сутінків, їх загадкову красу.

Саме картина під назвою “Сутінки, стоги”, що увібрала в себе ці особливості, була написана Левітаном 1899 року, її простота просто дивує своїх шанувальників. Все до такої міри просто і реалістично, що створюється враження, що це не полотно, а дійсно сутінки, які ми можемо спостерігати з вікна своєї спальні будиночка в селі.

На картині зображено скошене поле з копицями сіна, голубеющая даль, земля, покрита туманом, поступово расползающимся між копицями сіна. Небо у краю обрію зображено блакитними фарбами, але потроху воно темніє, тим самим, показуючи, що наближається ніч. Верхня частина неба золотистого кольору, яка відображає останні сонячні промені, що видніється над кромкою наближається темряви.

Сідати сонце, стіжки ніби завмирають в очікуванні ночі, настає спокійний і чарівний момент сутінків – період, коли зустрічаються день з ніччю. Такий момент зміг вловити і зафіксувати художник, який не просто передав точність цієї миті, але і вклав своє серце.

Самі знамениті шанувальники автора називали цю картину настільки реалістичною, що додавати вже нічого не потрібно. Це справжній шедевр останніх років творчості Левітана.

Завдяки відмінно підібраним колірним відтінкам митець зумів передати всю натуральність зображеного моменту, як ніби сфотографував його в своїй душі і переніс на папір.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)