Св. Іоанн Хреститель в пустелі – Тіціан Вечелліо

Св. Іоанн Хреститель в пустелі   Тіціан Вечелліо

Ще більше, ніж у його картині “Марія в Храмі”, спроба Тиціана заповнити мову кольору елементами маньєризму ясно очевидна в цій роботі, намальованої для тепер знищеної церкви Санта-Марія Маджоре.

Пластичність фігури, театральність пози і сила тембрів тонів, всі деталі відображають домінуючий смак п’ятого десятиліття шістнадцятого століття у Венеції, яка була все більш і більш переймається проблемами форми і складу, який зайняв ‘класиків’ Центральній Італії, ідеї, які були розмножені у Венеції Якопо Сансовіно, Вазарі і Салвати.

Але навіть у цьому мускулистом спортивному тілі, формальне академічну якість маньєризму, наповнене чутливістю Тиціана до кольору: ‘накладення фарб густим шаром’ фарби, здається, майже підвищується в яскравому відповідно сірого кольору шкіри до кольору слонової кістки плоті і в коричневих, зелених відтінках і затемнене мчить потоком.

Дійсно це було точно через його почуття кольору, що Тіціані формули маньєризму, замість того, щоб кристалізувати в абстрактних програмованих проектах, були переведені на ентузіазм з приводу дослідження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Св. Іоанн Хреститель в пустелі – Тіціан Вечелліо.