Св. Марія Магдалина – Антоніо Венеціано

Св. Марія Магдалина   Антоніо Венеціано

Антоніо Венеціано належить до числа відомих італійських майстрів XIV століття, послідовників Джотто. Перші документальні відомості про митця належать до 1369. Він походив з Венеції, звідси його прізвисько – “Венеціано”. Навчався майстер^у Флоренції в учня Джотто – Таддео Геді.

У 1370 художник виконав розписи у куполі собору в Сієні, пізніше їм був виконаний цикл фресок зі сценами з життя св. Раньєрі. Не всі монументальні розписи майстра збереглися до наших днів. Так, повністю зникли його фрески в Палаццо Дожів у Венеції. У своїх фрескових циклах художник продовжував традиції Джотто, але в його вироб – ведениях більш детально розробляються сюжети, і вони більш повествовательни.

У станкових творах Антоніо Венеціано також орієнтувався на мистецтво Джотто, на його прийоми світлотіньового моделювання в зображенні лику. Однак створені художником образи виявилися більш динамічними і життєвими, виконаними більшої чуттєвості. Після 1388 ім’я Антоніо Венеціано в документальних свідченнях не зустрічається.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Св. Марія Магдалина – Антоніо Венеціано.