Св. Марк звільняє раба – Якопо Тінторетто

Св. Марк звільняє раба   Якопо Тінторетто

Цю картину Тінторетто написав, коли йому було близько 30 років. Саме з неї почалося визнання художника. Полотно було замовлено Братством Св. Марка для Скуола ді Сан-Марко – однієї з найбільш великих венеціанських благодійних організацій того часу.

Сюжет картини взято з життя св. Марка, який вважався небесним покровителем Венеції. Сюжет полягає в наступному: якийсь раб-християнин пішов без згоди свого пана в Олександрії, щоб там вклонитися мощам святого Марка. Коли раб повернувся додому, розгніваний пан наказав стратити його, спочатку перебивши рабу ноги і виколов очі. Але небесний покровитель не залишив свого шанувальника – він з’явився в момент страти і врятував раба від неминучої загибелі.

Художник показав раба, лежачого на землі, а з небес чудесним чином кинувся вниз св. Марк і мученик виявився вільним від мотузок.. І молот, яким кат повинен був перебити рабу ноги, виявився розколотий на шматки. Кати і безліч роззяв в жахом відсахнулися, уражені побаченим, коли світна фігура св. Марка кинулася вниз. Полотно приваблює динамізмом, жвавістю сюжету, яскравістю фарб.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)